projektant architektury krajobrazu

Cześć!

Jestem architektką krajobrazu, graficzką. Certyfikowanym Inspektorem Drzew. Członkinią Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Doświadczenie w architekturze krajobrazu zdobywam od 2014 r. Swoje zainteresowania związane z grafiką, UX przestrzeni, projektowaniu usług staram się łączyć z architekturą krajobrazu, tworząc funkcjonalne projekty. Jestem wierna zasadzie „less is more. Uważam, że najprostsze rozwiązania są najlepsze i tą zasadą chcę kierować się w swoich projektach. Interesuje mnie tematyka przestrzeni miejskiej. Chętnie dzielę się swoimi spostrzeżeniami na koncie na IG: blok_w_zieleni .

Posiadam również doświadczenie w ekspertyzach i ocenie stanu zdrowotnego drzew. Brałam udział w ocenie wielu drzew, w różnych częściach Polski. Spośród realizacji znajdują się.: m.in. ocena stanu zdrowotnego drzew w Parku Skaryszewskim, Saska Kępa, dąb Paweł w Pawłowicach k. Wrocławia.
Sosna wejmutka w parku w Pokoju, buk w Świerklanach, aleja grabowa w Parku w Jarocinie.

Współpracowałam z wieloma urzędami miejskimi, gminnymi, biurami architektonicznymi, deweloperami jako wsparcie procesu inwestycji (przygotowywanie wniosków, dokumentów, doradztwo). Brałam udział w każdym etapie inwestycji od inwentaryzacji dendrologicznej, ocenę stanu zdrowotnego drzew/przegląd drzewostanu, typowanie drzew do usunięcia oraz przygotowywanie wniosków, projekty koncepcyjne i techniczne, aż po wykonawstwo i nadzór.

MOJE CV

Ilość drzew poddanych ekspertyzie, przy których byłam współautorką:

0

Projekty łącznie z projektami nasadzeń zastępczych i kompensacyjnych:

0

Artykuły/publikacje:

  1.  Podcast „Urbcast-podcast o miastach” – „24. Jak działa sponge city czyli miasto gąbka” (SPOTIFY) ->LINK
  2. Artykuł na portalu „Obserwatorium Polityki Miejskiej” – „Miasto gąbka – czyli jak wycisnąć więcej korzyści z naszych miast?” -> LINK